Prize Award Donated By Team Captain Partner Sponsor
1st $12,000 41 Steve Toman Ryan Roberts Forrest Helicopters
2nd $6,000 31 Brandon Kamm Curtis Kamm Red Lake Marine
3rd $4,000 12 JP Kennedy Dave Koss
4th $3,000 17 Dean McDonald Brendan McDonald
5th $2,000 5 Chris Oakes Rob Melanson
6th $1,750 51 Jeremy McCullough Cody Brown McCullough’s Carpentry Ltd, Brownstone Estates
7th $1,500 39 Dale Levesque John Kostick
8th $1,000 66 Phil Parsons Mike Blimkie
9th $900 19 Mitchell Corbett Mathew Corbett
10th $800 112 Lonnie Lundmark Carissa Lundmark KK Penner, Raleigh Falls Timber, NAPA
11th $700 61 Trevor White Dean Lachapelle Red Lake Chapel
12th $600 9 Jerry Woods Dar Woods Red Lake Marine & Lund Boats
13th $500 79 Frank Grunewald Frank McWhinnie Red Lake Marine, TJ’s Kwik Stop
14th $500 58 Ryley Pace Kyle Pace Red Lake Travel
15th $500 98 Kyle Hourie Brendan Hourie
16th $500 27 Kevin Just Steve Just
17th $500 13 Darren Wrolstad Kohl Wrolstad Wroly’s Rentals
18th $500 45 Jack Hawkins Barb Hawkins
19th $500 15 Ian Cooke Jeff Imrie Five Lakes Lodge
20th $500 117 Jason LeBlanc Tim Szaflik Northern Waterworks Inc.
21st $425 24 Duane Hell Marcella Hamilton Paradise Cove Resort
22nd $425 60 Aodhan Clime Denis Grenier Pakwash Lake Camp
23rd $425 84 Matt Howie Rod Stamarski Dumas, Pure Gold, Carrott Stix
24th $425 16 Bob Uhrina Greg Reimer Red Lake Marine
25th $425 22 Richard Cameron Ron Parks
26th $425 95 Lloyd Gillis Angie Fryklund Lakeside Marine, Guertin Equipment
27th $425 74 Harry Sawchuk Richard Madussi
28th $425 46 Brent Nickle Leann Nickle Lakeview Construction
29th $425 77 Haley Anderson Heather Jeffries Anderson Electric
30th $425 37 Jason Rostek Shaun Gustafson R.B Rostek Construction
Brownlee Memorial – 51st position Free Entry into Next Year Joann Brownlee 118 Darren Haney Carole Svienson
100th Place $100 of Chamber Bucks Red Lake District Chamber of Commerce 2 Larry Meadsows John Butts King Fisher
Pat Wagner Memorial – 1st Place Free Entry into Next Year Wagner Family 41 Steve Toman Ryan Roberts Forrest Helicopters
Big Fish Day 1 $1,300 74 Harry Sawchuk Richard Madussi
Big Fish Day 2 $1,300 31 Brandon Kamm Curtis Kamm Red Lake Marine
Big Charge Prize 2 Yamaha PW3038 Pressure Washers Lakeside Marina 24 Duane Hell Marcella Hamilton Paradise Cove Resort
Top Lund Boat (boat 1) $500 Lund 41 Steve Toman Ryan Roberts Forrest Helicopters
Top Lund Boat (boat 2) $500 Lund 31 Brandon Kamm Curtis Kamm Red Lake Marine
Top Lund Boat (boat 3) $500 Lund 51 Jeremy McCullough Cody Brown McCullough’s Carpentry Ltd, Brownstone Estates
Big Bag Day 1 $250 Litwin Fuels 45 Jack Hawkins Barb Hawkins
Big Bay Day 2 $250 Litwin Fuels 31 Brandon Kamm Curtis Kamm Red Lake Marine
Mixed Team w. Big Bag day 1 $250 Goldcorp 45 Jack Hawkins Barb Hawkins
Mixed Team w. Big Bag day 2 $250 Goldcorp 24 Duane Hell Marcella Hamilton Paradise Cove Resort
Ladies Team w. Big Bag day 1 $250 Goldcorp 77 Haley Anderson Heather Jeffries Anderson Electric
Ladies Team w. Big Bag day 2 $250 Goldcorp 77 Haley Anderson Heather Jeffries Anderson Electric
Top Local Team 1 $425 The Howey Restaurant 41 Steve Toman Ryan Roberts Forrest Helicopters
Top Local Team 2 $425 The Howey Restaurant 5 Chris Oakes Rob Melanson
Friday Door Prize Lund Boat/Motor Red Lake Marine Steve Toman